Domov mládeže

Domov mládeže je součástí komplexu Střední školy technické a zabezpečuje ubytování vlastních žáků a žáků dalších středních škol v Přerově. Tvoří jej celkem dvě budovy, které se nachází na ulici Bří Hovůrkových 17. Nedaleko domova mládeže se nachází Zimní stadion, kino Hvězda, Nákupní galerie, Penny market, vlakové i autobusové nádraží. Centrum města je vzdáleno asi 15 minut pěší chůze.

 

Žáci jsou ubytováni ve třílůžkových pokojích. Kapacita domova mládeže je 210 lůžek. Na každém poschodí jsou koupelny se sprchami, společenské místnosti s televizory, místnosti s klavírem a studovny.

 

Pro ubytované je dále k dispozici:  

studentský klub s televizorem a DVD přehrávačem

dvě posilovny

stolní tenis

venkovní hřiště s umělým povrchem

tenisový kurt

sportovní hala

 

Domov mládeže poskytuje hlavně dobré zázemí žákům ze vzdálenějšího bydliště.


Mimo možnosti kvalitní přípravy do vyučování umožňuje širokou škálu volnočasových aktivit, vycházejících hlavně ze zájmů a schopností ubytovaných žáků. 


Žáci, kteří se chtějí kvalitně připravovat do výuky a získávat nové poznatky, mají možnost využít zdarma Wi-Fi bezdrátového připojení k internetu ze svých pokojů.


Zájemcům o sport jsou nabízeny pohybové aktivity ve  vlastní sportovní hale a posilovně. Dále je možné využít hřiště s umělým povrchem, tenisový kurt, stolní tenis, stolní fotbal a další sportovní náčiní.


Je také možné využít nové městské víceúčelové sportoviště přímo naproti DM.


V oblasti kultury je možné využít zařízení domova mládeže nebo se přímo aktivně zapojit do kulturního dění na domově mládeže. Samozřejmostí je možnost individuální návštěvy kulturních akcí ve městě.